خرید دکل خودایستا | شرکت کیاسازه اهواز

خرید دکل های خودایستا معرفی مختصر

دکل های خودایستا دارای ۳ یا ۴ پایه ی فلزی هستند که اجزای آن ها بصورت مشبک « Lattice » بوده و به وسیله اعضای خرپایی به هم متصل می شوند . این نوع دکل ها با شیب شهری بالا می روند و بدون نیاز به سیم های مهاری با تکیه بر پایه های اصلی « Leg » حفظ تعادل می کنند . در اغلب مواقع قطعات دکل های خودایستا از نبشی ، ناودانی و لوله ساخته می‌شوند که به وسیله پیچ و مهره و در برخی موارد با جوش به یکدیگر متصل می شوند برای دریافت مشاوره رایگان جهت خرید دکل خود ایستا میتوانید با کارشناسان مربوطه شرکت کیاسازه اهواز ارتباط برقرار کنید.

هر سکشن دکل معمولا ۶ متر میباشد. مبنای طراحی دکل ها نوع و تعداد آنتنی است که روی آن قرار میگیرد و همچنین سرعت باد منطقه نصب دکل. تمام قطعات دکل خودایستا بر اساس نقشه ساخت آنها به طور مجزا ساخته و برای جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی گالوانیزه گرم میشوند و این قطعات با توجه به نقشه نصبی که همراه دکل موجود است به آسانی به هم متصل می گردد در طراحی دکل های خودایستا نوع و تعداد آنتن های که بر روی آن نصب می شود ، محل نصب ، بارناشی از وزش باد و میزان دید مورد نیاز ، تاثیر بسزایی دارد . در نتیجه طراحی دکل ها بعد از امکانسنجی های اولیه از محل نصب انجام می شود. رای جلوگیری از زنگ زدگی و فرسودگی از گالوانیزه گرم استفاده می شود . و بسته به نیاز مشتری می توان از رنگ های اپوکسی برای هماهنگی با محیط کاربری استفاده کرد .

خرید-دکل-خودایستا

خرید-دکل-خود-ایستا

دکل های خود ایستا سه پایه

دکل های خودایستا سه پایه دکل هایی هستند که به صورت مشبک بوده و دارای سه پایه می‌باشد. پایه ها اکثراً از لوله و اعضای داخلی به صورت خرپائی از نبشی ساخته می‌شود. در ساخت پایه ها از نبشی، نبشی ۶٠ درجه، میل گرد های تو پر، پرفیل های خم کاری شده و… نیز استفاده می گردد. اعضای داخلی «بریس‌ها» از نبشی، لوله، میل گرد ساخته می‌شود. این نوع دکل‌ها برای نصب آنتنهای ماکروویو، آنتن های موبایل و بیسیم استفاده می‌شود.

کاربرد
 • نصب آنتن های مایکروویو (Microwave)
 • نصب آنتن های موبایل (Mobile)
 • نصب آنتن های بیسیم (Wireless)
معایب
 • جوشکاری زیاد
 • عدم دسترسی و بازرسی به قسمت های داخلی لوله
 • عدم شناسایی خوردگی لوله ها تا زمان نمایان شدن سطحی در آن
مزایا
 • هدایت آیرودینامیکی بهتر
 • مقاومت زیاد در مقابل وزش بادهای شدید

نحوه ساخت: در ابتدا لوله های پایه اصلی را سوراخ کرده ، سپس لوله ها به پلیت ها جوش داده می شود و در انتها نبشی ها توسط پیچ های پر مقاومت ۸/۸ یا ۹/۱۰ به لوله ها متصل می شوند .

اطلاعات بیشتر جهت خرید دکل های خود ایستا

دکل سه پایه لوله نبشی

پایه های آن لوله و اجزای داخلی دکل نبشی می باشد، اتصال سکشن ها به صورت فلنچی میباشد، برای اتصال اجزای داخلی دکل به پایه دکل قطعات از طریق جوش و پیچ و مهره در دکل بهم وصل می شوند دکل های خودایستا سه پایه لوله نبشی ، از لوله و نبشی ساخته می شوند . پایه های اصلی « Leg » از لوله بوده ، که بسته به نوع طراحی دکل از لوله های درزدار یا بدون درز «مانیسمان » استفاده می شود . قطعات داخلی این دکل ها شامل بریس ها ، هوریزنتال ها ، ریداندنت ها و … از نوع نبشی می باشد این نوع دکل مخابراتی مناسب آنتن های مایکرویوو و برای نصب آنتن های موبایل و بیسیم می باشد.

نمونه کار نصب دکل خودایستا

خرید-دکل-خودایستا

خرید-دکل-خودایستا

دکل سه پایه تمام نبشی

تمام اجزای دکل از نبشی تشکیل شده می باشد. پایه های دکل به صورت نبشی ۶۰ درجه میباشد و کلیه اتصالات به وسیله پیچ و مهره می باشند. اجزای داخلی این دکل از بریس، هوریزنتال، ریداندنت و … تشکیل شده است و از نبشی ۹۰ درجه ساخته شده اند. پایه های اصلی این دکل نیز از نبشی ۶۰ درجه ساخته شده است. این نوع دکل ها دارای ۳ یا ۴ پایه اصلی بوده و قطعات داخلی آن به صورت خرپایی به هم متصل میشوند. و معمولا برای نصب آنتن های مایکروویو ، موبایل و وایرلس می باشد این نوع دکل ها میتوانند از انواع تجهیزات و آنتن های مخابراتی نگهداری کند. تحمل فشار نیروی باد های مختلف بر دکل را دارند.

خرید-دکل-خودایستا

خرید-دکل-خودایستا

دکل های خودایستا ۴پایه

نوع دیگر از دکل های خود ایستا دکل های ۴پایه میباشد همانظور که از نام این دکل ها مشخص است این نوع دکل ها دارای چهارپایه میباشند پایه های اصلی و قطعات و اجزای داخلی این دکل شامل بریس ها، ریداندنت ها، هوریزنتال ها و … می باشد. که از نبشی ۹۰درجه ساخته شده می باشد. پایه های اصلی « Leg »  از نبشی بوده ، که بسته به نوع طراحی دکل از نبشی  ST37 و یا ST52 استفاده می شود. مقطع این نوع دکل بصورت مربعی بوده که با افزایش ارتفاع طول ، ضلع این مربع رفته رفته و متناسب با شیب تعریف شده برای دکل کاهش می یابد .

و کاربرد این دکل ها هم  مناسب  است برای نصب انواع آنتن های مایکروویو ، موبایل و وایرلس و مبنای طراحی  طریقه ساخت این نوع دکل ها ۴پایه خودایستا براساس میزان بارگذاری و سرعت باد منطقه نصب می باشد. این نوع دکلها قابلیت تحمل تعداد آنتن زیاد با سطح بادخور بالا را دارند.

کاربرد
 • نصب آنتن های مایکروویو ( Microwave )
 • نصب آنتن های موبایل ( Mobile )
 • نصب آنتن های بیسیم ( Wireless )
مزیت
 • حذف معایب جوشکاری
 • سطح بادگیر نسبتا زیاد
 • امکان بررسی و بازرسی تمامی قسمت های دکل
 • استقامت و ظرفیت بالا در مقابل سرعت بادهای شدید
معایب

احتیاج به فضای کافی جهت نصب دکل

نحوه ساخت

در ابتدا نبشی ها را سوراخ کرده ، سپس نبشی ها توسط پیچ های پر مقاومت ۸/۸ یا ۹/۱۰ به یکدیگر متصل می شوند . در برخی از مواقع ممکن است برای فراهم نمودن شرایط اتصال از پلیت های کمکی نیز استفاده کرد .

خرید دکل خودایستا | خرید دکل های خود ایستا | خرید دکل های خودایستا | خرید دکل خود ایستا | kiasazehahwaz

مطالب مرتبط:

رابطه ی دکل های خودایستا و زلزله (بخش سوم)