آشنایی با دکل ها: دکل های مونوپل (بخش اول)

  • admin 

آشنایی با دکل ها: دکل های مونوپل (بخش اول)
دکل های مونوپل را می توان نوین ترین نسل دکل های طراحی شده برای خدمات مختلف دانست. شرکت Rohn کانادا از بزرگترین شرکت های صنعت دکل
در دنیا، این نوع دکل آن را با عنوان Utility Solution (راه حل سودمند) معرفی می کند. کارشناسان صنعت دکل منظور از سودمندی این راه حل را کارآمدی آن در تمامی عرصه های زیرساختی می دانند.

خرید دکل منوپل

روشنایی جاده ای و فضاهای ورزشی، قابلیت نصب دوربین های هوشمند جاده ای و امنیت شهری، انتقال نیرو، قابلیت نصب آنتن های مخابراتی و گیرنده  ها و فرستاده های دیجیتالی و رسانه ای امکانات ویژه ای است که دکل های مونوپل در اختیار کاربران و همچنین طراحان، سازندگان و مجریان صنعت دکل قرار می دهند.

سرعت نصب بالا، ساخت آسان و سریع، وزن سبک، انعطاف پذیری در کاربری ها، اشغال حداقل فضا نسبت به دکل های خود ایستا و مهاری و امکان نصب در مکان های مختلف مهم ترین مزایای دکل های مونوپل هستند. بنا بر گزارش سایت Tower Direct امروزه در آمریکا و کانادا دکل های منوپل پرکاربردترین سازه برای زیرساخت های ارتباطی WiFi هستند. طراحی و آنالیز سازه ای آسان تر و امکان ارائه سریع نقشه های ساخت و اجرا به گروه های تولید کننده و مجری این دکل ها در مقایسه با دکل های خود ایستا از دیگر ویژگی های این نوع دکل پرکاربرد است.

جهت خرید دکل منوپل با کارشناسان مربوطه شرکت کیاسازه اهواز در ارتباط باشید.

دکل های مونوپل متشکل از یک بدنه اصلی است که در حوزه اجرا به آن پایه گفته می شود و هر آنچه که با زاویه ای غیر از راستای اصلی پایه بر آن سوار شود به عنوان استراکچر الصاقی شناخته می شود که متعارف ترین این استراکچر ها دستک های نصب دوربین های امنیتی جاده ها است. از ویژگی های دیگر این دکل می توان به امکان نصب آسان نردبان روی آن اشاره کرد که امکان مدیریت تسهیلات (تعمیر و نگهداری) دکل را آسان تر می کند.

خرید-دکل-منوپل

بنابر ضخامت ورق مورد استفاده در دکل های مونوپل و همچنین ارتفاع مورد نظر طول سکشن های این دکل مشخص و به صورت پیش فرض طول هر سکشن ۶ متر در نظر گرفته می شود. اتصالات دکل مونوپل (پایه ای: سوار شدن سکشن ها روی هم/ پایه به دستک: اتصال بدنه به استراکچر) بیشتر به صورت فلنچی صورت می گیرد اما در موارد سبک تر و دکل هایی که میزان لرزش آن ها اهمیت ویژه ای ندارد به صورت نری و مادگی به هم متصل می شوند. اتصال دکل به فونداسیون هم به وسیله بولت و بیس پلیت انجام می گیرد. پوشش دکل های مونوپل در اغلب قریب به اتفاق پروژه ها از گالوانیزه است اما ممکن است با توجه به اقلیم و شرایط نصب و ساخت پوشش های دیگری برای آن ها در نظر گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *